Moderné riešenie

„Ježiš jej povedal: Ja som vzkriesenie i život; ten, kto verí vo mňa, aj keby zomrel, žiť bude.“ (Ev. Ján 11, 25)

Profesor James H. Bredford pochopil, že súčasná lekárska veda, napriek všetkým pokusom a pokroku, nedokáže predĺžiť život ani zabrániť smrti. Ale čo ak sa to v budúcnosti podarí? Ako sa preniesť do budúcnosti?

Keď ochorel na rakovinu pľúc a vedel, že čoskoro zomrie, zariadil, aby bolo jeho telo hneď po smrti zamrazené. Spolu s ďalšími, ktorí sa nadchli touto myšlienkou, sa jeho telo dodnes udržiava pri teplote -160 °C v tekutom dusíku v laboratóriách mesta Long Island. Podľa poslednej vôle sa má jeho telo rozmraziť až vtedy, keď lekárska veda nájde úplne spoľahlivý liek proti rakovine. Tak to si asi ešte počká…

Aj keď to znie senzačne, osláva otázka, či by sa zamrazeného človeka podarilo po toľkých rokoch rozmraziť tak aby znovu ožil.

Mnohí ľudia sú schopní veriť tomu, že vedci by to azda niekedy mohli dokázať, len musia urobiť veľa výskumov, aby prenikli k podstate života.

Prečo by sme skôr nemali veriť tomu, že Boh, ktorý človeka stvoril a pozná každý detail ľudského organizmu, je ako jeho konštruktér schopný znovu ho vzkriesiť, keď na to príde čas? Pán Ježiš, keď bol na tejto zemi, dokázal, že to myslí vážne. Svojho priateľa Lazára oživil, aj keď bolo jeho telo už v rozklade. Urobil to na dôkaz, že on je skutočne Pánom života i smrti.

„Najlepšie na budúcnosti je to, že vždy na seba nechá čakať.“ (Schütt)

 

Zdroj: Poďme si čítať! Príbehy na každý deň č. 9