Boh je Stvoriteľ

„… Klaňajte sa tomu, ktorý stvoril nebo i zem, more i pramene vôd.“ (Zjavenie 14,7)

Vedel si, že existuje druh včely, ktorý sa dezinfikuje pri návrate do úľa? Natiera vchod do úľa živicou, aby sa pri návrate dnu o ňu obtrela a zbavila sa baktérií. Podobne ako si dnes my po príchode domov, do školy alebo do obchodu dezinfikujeme ruky.

Ak si sa už niekedy buchol do hlavy, potom vieš, že to poriadne bolí. Ďatľa hlava nebolí, aj keď zobákom búcha do stromu celý deň. Pán Boh mu stvoril lebku ako špongiový pancier, aby ochránila mozog pred otrasmi.

Bociany v septembri odlietajú do teplých krajín prečkať zimu. Na jar sa z Afriky vracajú naspäť, do toho istého hniezda. Nemajú v mobile GPS, ani mapu v ruksaku, ale bezpečne trafia na to isté miesto, odkiaľ na jeseň odišli. Túto orientačnú schopnosť dostali už pri stvorení.

Prúdový pohon sa používa hlavne v lietadlách, ale prvý ho nevynašli ľudia. Rovnakým spôsobom sa pohybujú aj chobotnice, medúzy a mnoho ďalších zvierat. Naučil ich to Stvoriteľ.

Niektoré mravce chovajú vošky tak, ako ľudia chovajú ovce alebo kravy. Postavia pre nich stajne a doja ich. Chutí im totiž medovica, ktorú vošky vyrábajú. Mravce maškrtia veľmi radi, rovnako ako ty. Dokážu odniesť 50-násobok svojej váhy. To je ako keby si ty odniesol naraz 50 kamarátov.

Svište v Alpách kosia trávu, sušia ju na Slnku a seno odkladajú do nory na zimu.

Osy a sršne vyrábajú z dreva papier a používajú ho na stavbu hniezda. Neučili sa to v škole ani nevideli návod na internete. Boh ich takých stvoril.

Keď pôjdeš na vyšetrenie ultrazvukom alebo uvidíš ponorku, spomeň si, že veľryby a netopiere používajú túto technológiu k orientácii už od stvorenia. Volá sa sonar.

Chameleón mení farbu svojej kože podľa prostredia okolo alebo podľa nálady. Aj on je dôkazom, že Boh má rád farby .

Okolo teba je mnoho dôkazov o tom, že nás stvoril niekto veľmi múdry a láskavý. Nebola to iba náhoda. Stvoril aj teba a tiež ti dal jedinečné schopnosti a dary, ktoré nemá nikto iný.

Zdroj: Modlitebný týždeň pre mladšie deti.